Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając okulary?

Nosisz okulary? A czy wiesz, co jest najważniejsze przy ich wyborze? Jestem pewna, że o tym nie pomyślałaś! Dlatego zróbmy małą wymianę: ja dzisiaj podpowiadam, jak dobrać okulary, a ty nam podpowiedz, w których oprawkach Piotr wygląda najlepiej, bo trochę utknęliśmy z decyzjami. Help! Pierwsze, drugie, a może piąte?

jak dobrać okulary

* Partnerem wpisu jest marka ZEISS

BADANIE TO PODSTAWA

Coraz więcej pojawia się salonów, w których oferowane jest szybkie komputerowe badanie wzroku, ale my jesteśmy tradycjonalistami i wolimy badanie wykonane przez optometrystę lub okulistę. Dlatego zazwyczaj wybieramy salon, w którym jest specjalista, choć zdarzało nam się też po prostu zapisać do niego na NFZ.

Eksperci są zgodni, że komputerowe badanie wzroku – choć wygodne – jest tylko wstępem. Komputer określa przybliżoną moc soczewki, więc wyniki te trzeba traktować orientacyjnie i dopiero na ich podstawie dobrać szkła dokładniej.

Badanie wykonane przez specjalistę to podstawa, ale wcale nie je miałam na myśli :)

WSZYSCY SKUPIAJĄ SIĘ NA OPRAWKACH, A MY SKUPILIŚMY SIĘ NA CZYMŚ INNYM!

W sieci jest mnóstwo poradników, jak dobrać odpowiednie oprawki do kształtu twarzy. Sprawdzałam! Że do owalnej pasuje wszystko, do okrągłej oprawki prostokątne, a do prostokątnej twarzy okrągłe.

Że jak wykonujesz poważną pracę, to postaw na delikatne, a jak jesteś gwiazdą estrady (już widzę, jak gwiazda estrady czyta blogi XD), to możesz zaszaleć niczym Jurek Owsiak. No i spoko. Oprawki są ważne, wiadomo, że fajnie, jeśli dodają pewności siebie, a dzisiaj to już w ogóle traktujemy je jak biżuteria. Muszą być też wygodne, nigdzie nie uwierać i nie zjeżdżać z nosa.

Ale przecież najważniejsze w okularach są… SOCZEWKI! To właśnie dla nich je nosimy! Idę o zakład, że każdy się z tym zgodzi, choć pewnie mało kto pomyślał właśnie o soczewkach w pierwszej kolejności, prawda?

jak dobrać okulary

JAK DOBRAĆ OKULARY IDEALNE?

Zacznij od określenia swoich potrzeb i wyboru soczewek!

OCHRONA PRZED ŚWIATŁEM NIEBIESKIM

Na przykład Piotr dużo pracuje przy komputerze i na telefonie, a wolny czas spędza, grając w gry czy oglądając seriale. Nawet zakupy robimy przez internet! Dlatego przede wszystkim zależało mu na szkłach, które chronią oczy przed światłem niebieskim emitowanym przez urządzenia.

Jego oczy często są zmęczone, a wieczorami niewyraźnie widzi. Pojawiają się kłopoty ze snem, bo światło niebieskie zaburza dobowy rytm organizmu i produkcję melatoniny. Kiedy więc usłyszeliśmy o soczewkach ZEISS BlueGuard, które blokują aż do 40% szkodliwego i drażniącego światła niebieskiego oraz blokują tę część światła niebieskiego, która jest odpowiedzialna za cyfrowe zmęczenie oczu, pomyśleliśmy: BINGO! Spodobało nam się też to, że są wyposażone w powłokę zmniejszającą ten dziwny odblask, przez który oko za szkłem jest słabo widoczne.

PLUS OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA

Technologię BlueGuard chroniącą przed światłem niebieskim połączyliśmy z technologią UVProtect, czyli chroniącą przed szkodliwym działaniem słońca.

Większość z nas nosi okulary przeciwsłoneczne tylko, gdy świeci słońce. Głównie latem, rzadko zimą. A przecież nawet w pochmurny dzień na ziemię dociera aż 70-75% promieniowania UV! I dobrze o tym wiemy, bo kremy czy fluidy z UV stosujemy cały rok. Chronimy skórę przed fotostarzeniem, ale – jeśli nosisz okulary korekcyjne – możesz teraz chronić również oczy :)

Niestety, promienie UV mogą być odpowiedzialne za ślepotę śnieżną lub zaćmę. I – znowu niestety – wiele soczewek zapewnia tylko częściową ochronę przed promieniowaniem UV. Natomiast soczewki ZEISS UVProtect blokują szkodliwe promieniowanie UV do długości fali 400 nm, czyli chronią oczy w pełni.

To znaczy, że przejrzyste soczewki okularowe zapewniają ten sam poziom ochrony co okulary przeciwsłoneczne.

Jeśli jesteś zainteresowana, więcej o soczewkach ZEISS UVProtect przeczytasz TUTAJ.

A ja dodam tylko, że marka ZEISS istnieje od 175 lat i jest optycznym liderem, a ich soczewki okularowe, obiektywy fotograficzne i lornetki i wyznaczają trendy na całym świecie.

JA PODPOWIEDZIAŁAM WAM, WIĘC TERAZ WY PODPOWIEDZCIE NAM!

Doskonale wiemy, jakie szkła chcemy, moc też już została dobrana, ale potrzebujemy jeszcze pomocy przy wyborze oprawek. Wstępnie postawiliśmy na kilka par. Ja mam swojego faworyta, Piotr swojego, ale jestem ciekawa, które najbardziej spodobają się Wam?

jak dobrać okulary

jak dobrać okulary

jak dobrać okulary

To co? Które wybrać, żeby już naprawdę dobrać okulary idealne?

* Dziękujemy salonowi Optyk Janachowski na Placu Wolności w Poznaniu za możliwość zrobienia zdjęć. To było miłe wspomnienie, bo pamiętam, jak dokładnie w tym samym sklepie badałam wzrok i kupowałam oprawki jako dziecko (mieli zawsze najpiękniejsze!). A jeśli szukasz innych miejsc w Polsce, w których można znaleźć soczewki ZEISS, TUTAJ JEST MAPKA.

(11 017 odwiedzin wpisu)
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
2 lat temu

Wszystkie!!!!
…albo najmniej 3!
Oprawki to ubiór!Warto mieć różne stylówki!

Ewa
Ewa
2 lat temu

1,4,3 ;)

Paulina
Paulina
2 lat temu

4

Aleksandra
2 lat temu

Nawet najlepsze soczewki, idealnie dobrane będą niczym przy niewygodnych oprawkach.

Shea
2 lat temu

To prawda, Ja się bardziej skupiłam na oprawkach, a w trakcie użytkowania to szkła są ważniejsze.

Shea
2 lat temu

a 3 najlepsze!

Ania
Ania
1 rok temu

Jestem za 1

Ania
Ania
1 rok temu
Reply to  Ania

Ale widzę, że po terminie już xD