Eksperyment na dzieciach, dzięki któremu twój maluch będzie najszczęśliwszy na świecie!

czekolada LINDT

Ile jesteś w stanie zrobić, żeby zobaczyć na twarzy swojego dziecka radość? Te błyszczące oczy, usta rozciągnięte w uśmiechu, drobne rączki oplatające twoją szyję w geście podziękowania? Pewnie myślisz sobie teraz, że dla dzieci wszystko! I tak, z jednej strony to jest piękne. Jednak z drugiej… Spotykam zbyt wielu rodziców, którzy żyją w przekonaniu, że im więcej swoim dzieciom podarują – tym te dzieci będą szczęśliwsze. Ale wiesz co? To wcale tak nie działa!

Choć od małego prześcigamy się w gromadzeniu, bo gdzieś tam wmówiono nam, że bez tego czy tamtego ani rusz. Że lepszy start i dziecko będzie mądrzejsze. Więc karuzelki, sortery, maty, stoliki edukacyjne, prezenty z okazji i bez. Klocki, autka, warsztaty. Rowerki, hulajnogi, laptopy, telefony. Od taty, mamy, babci i cioci. Wszystko przecież dla tego uśmiechu, który… znika. I to prędzej niż byśmy sobie tego życzyli! A zabawka wędruje w kąt na wieczne zapomnienie.

Zauważyłam to przy pierwszym dziecku, ale wtedy myślałam, że takie po prostu jest. No trudno, woli twarz mamy od nakręcanej karuzelki. Potem jednak okazało się, że moja córka jest identyczna! I inne dzieci też!

Że tak naprawdę jedynym, czego potrzebują, jest… Nasz czas! I my sami.

Możesz małe dziecko obłożyć zabawkami, ale jeśli zabierzesz rodzica, zacznie płakać. I na odwrót: możesz zabrać wszystkie zabawki, ale jeśli mama jest obok – będzie szczęśliwe!

czekolada LINDT

MAŁY EKSPERYMENT

Wszystkim, którzy nie wierzą, proponuję mały eksperyment. Tak, dobrze przeczytałaś ;). Eksperyment na dzieciach, ale na tyle niegroźny, że ja sama mam zamiar powtarzać go w naszym domu co roku. Chciałabym nawet, żeby stał się naszą wielkanocną tradycją!

Pierwszy raz przeprowadziłam go trochę przypadkiem dwa lata temu. Miałam wtedy wielki brzuch, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że Wielkanoc spędzę na porodówce. Albo na oddziale dla dzieci, bo w chwili, w której większość rodzin malowała pisanki i stroiła koszyki, my wylądowaliśmy na izbie przyjęć z paskudnym zapaleniem płuc. No, mówię ci, to nie był najlepszy dla nas czas! Myślałam wtedy tylko o tym, żeby udało nam się spędzić te Święta razem. Mimo wszystko.

Dopiero kiedy Kostka wypuszczono do domu, dotarło do mnie, że nic dla niego nie mam. Zaczęłam kombinować, jak wynagrodzić mu brak wyczesanego prezentu. I tak wpadłam na pomysł, żeby w najbliższym otwartym jeszcze sklepie kupić jego ulubioną czekoladę Lindt – z okazji świąt obowiązkowo w kształcie zająca – i podarować mu go, ale… w niezwykły sposób!

I wiesz co? Mój synek był zachwycony jak nigdy! Okazało się, że wcale nie wartość czy wielkość prezentu jest dla naszego dziecka najważniejsza, a wspólna zabawa. Spróbuj i sprawdź, czy u was wyjdzie tak samo!

ZABAWA NA PORANEK WIELKANOCNY, KTÓRĄ TWOJE DZIECI ZAPAMIĘTAJĄ NA ZAWSZE!

czekolada LINDT

Bo właśnie tak się tworzy wspomnienia!

PRZYGOTUJ:

małe kartki papieru
długopis
prezent – u nas w tej roli najpyszniejsze Złote Zajączki marki Lindt!

1. Zacznij dzień wcześniej, żeby na spokojnie wszystko rozplanować.

2. Schowaj prezent tak, żeby nikt go nie znalazł :).

czekolada LINDT

3. Nie zapomnij, gdzie schowałaś prezent!

4. Na małych kartkach stwórz krok po kroku instrukcje, które do schowanego prezentu prowadzą.

czekolada LINDT


PROTIP: instrukcje możesz narysować, ale jeśli nie potrafisz, nie martw się! Wystarczy, że będziesz przy dziecku, żeby na bieżąco odczytywać zapisane przez siebie wskazówki – oczywiście wersja oficjalna jest taka, że to zajączek je zostawił, a nie Ty ;)

czekolada LINDT


5. Pierwszą instrukcję połóż dziecku na stoliku nocnym, przy szczoteczce do zębów lub na talerzyku z wielkanocnym śniadaniem. Chodzi o to, żeby maluch z samego rana znalazł karteluszek! Wskazówki powinny być maksymalnie proste, np. „Zajrzyj do swojego buta!”.

czekolada LINDT

zajączek LINDT

6. W bucie umieść kolejną instrukcję: „Otwórz pralkę i sprawdź, co jest w środku!”, a w pralce: „Szukaj w szufladzie na sztućce!”. Im więcej kartek porozkładasz w całym domu (i ogrodzie, jeśli go macie), tym lepiej! Ja zazwyczaj szykuję około 20 małych instrukcji ;).

zajączek LINDT

zajączek LINDT

7. Patrz, jak dziecko po nitce do kłębka dociera do ukrytego skarbu – i jak bardzo się z tego cieszy!

dla dzieci

dla dzieci

dla dzieci

Bo w życiu – nie tylko dorosłego faceta – największy fun to łapanie zajączka! ;)


A skoro o łapaniu zajączka mowa – mam też Wielkanocną zabawę dla dorosłych, w której możesz wygrać zestaw ze słodkościami marki Lindt dla całej Twojej rodziny! Wystarczy, że policzysz, ile Złotych Zajączków przykicało dzisiaj na stronę główną mojego bloga > dokładnie TUTAJ <
Uwaga! Zajączki spędzą na moim blogu tylko 24 godziny, więc kiedy je policzysz, biegnij szybko na WWW.ZLOTYZAJACZEKLINDT.PL i wpisz, ile Złotych Zajączków widziałaś!
Miłej zabawy i mooocno trzymam kciuki za wygraną!
(14 556 odwiedzin wpisu)
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
e-milka
e-milka
4 lat temu

Niestety, znowu miejsce zamieszkania nam nie pozwala wziac udzialu. Ale zdradze Ci w sekrecie przed poszukiwaczami wielkanocnych skarbow – z pewnoscia zakicaja, tfu zawitaja na nasz wielkanocny stol. My tez ukrywamy slodycze i dzieci podchodza strategicznie – „ty bierzesz sypialnie, a ja duzy, a potem kazdy w swoim”. I nawzajem sie upominaja – „nie jemy, tylko zbieramy i dzielimy”. Lapaj Zajaczka!

Katka
Katka
4 lat temu

Świetna zabawa, szkoda, że się spóżniłam!